Forside » Windows Tips & Tricks

Automatisk afspilning af diverse medier

Her er en vejledning til hvordan du ændre hvilket program som skal bruges til autostart af dine tomme cd’er, dvd’er, eller dvd film, musik cd’er osv. Du har også mulighed for at den spørger hver gang, på den måde kan man så selv vælge. Nedenfor er der en step by step guide, til hvordan det ændres.

1. Åben “Kontrolpanelet” ved at klikke “Start” knappen.

autoafspilning

2. Tryk på “Hardware og lyd

autoafspilning2

3. Tryk på “Automatisk afspilning

autoafspilning3

4. Her kan du så vælge hvad der skal ske, når du åber diverse medier/filer. Der er ret mange valg muligheder, du har også mulighed for at kører længere ned i højre side.

autoafspilning4

Andre Interessante Artikler:

Tags

    automatisk afspilning virker ikke | automatisk afspilning win 7 | automatisk afspilning | automatisk afspilning windows 7 | afspilning af iso | automatisk.afspilling. | vista automatisk afspilning virker ikke | afspil film på ps3 via usb | afspilling af dvd på ps3 | hardware |
Skrevet d. 8 okt 2009 - Ingen Kommentarer

Skrevet af Michael

Jeg er webmaster på IT-Artikler.dk, uddannet inden for IT branchen og arbejder til dagligt med IT. Siden blev oprettet som et fritidsprojekt, men blev meget hurtigt til mere end det, og tidskrævende. Jeg har altid interesseret mig for IT, og kan godt lide at hjælpe andre.

Deltag i debatten, skriv en kommentar!

Skriv din kommentar, eller lav et trackback fra din egen side. Du kan også tilføje denne debat til RSS.

Min-Mac - RealApps - Alt-til-windows