Seneste dokumeter liste i Word 2007
Hvis du anvender seneste dokumenter i Word 2007, og er træt af de ikke forsvinder fra listen når de er slettet fra computeren, er løsningen her. Man kan nemlig ikke højreklikke, og sige fjern fra liste. De bliver desværre ved med at lægge der, og hvis man trykker på en af dem kommer den med en fejl.
1. Nedenfor ses et billede af hvad jeg beskriver ovenfor.

2. Klik på “Word-indstillinger”

3. Vælg “Avanceret” i venstre side, og kør ned i højreside indtil der står “Vis”. Der hvor der står “17” skal du nu ændre det til “0”.

4. Nedenfor er det ændret til “0”.

5. Som du kan se er alle dokumenterne nu væk, og du skal blot ændre det tilbage. Der er desværre ingen anden udvej, beklager.

Andre Interessante Artikler: |
Tags |
|



Er der mon nogen der kan hjælpe, hvis listen over seneste dokumenter er forsvundet i startmenuen (ved at pege på Word)? Listen vises helt korrekt, når jeg åbner Word, men jeg savner den hurtige genvej. Jeg kører med Vista og Office 2007.
På forhånd tak
Eva
Deltag i debatten, skriv en kommentar!